Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Aktywizacji Funkcjonalnej i Społecznej AFiS

Fundacja Aktywizacji Funkcjonalnej i Społecznej AFiS
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
691 266 611
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Powstańców 9 lok. 80
Kod pocztowy
05-800
Miejscowość
Pruszków
Województwo
mazowieckie
Powiat
pruszkowski
Gmina
Pruszków
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000798981
REGON
38410799600000
NIP
5342605565
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zadzwoń

691 266 611

lub zajrzyj na nasz fanpage facebook.com/FundacjaAFiS

Fundacja Aktywizacji Funkcjonalnej i Społecznej AFiS powstała by wyjść naprzeciw problemom osób z niepełnosprawnością ruchową i wskazać możliwości ich rozwiązania. Zajmujemy się szeroko pojętą aktywizacją funkcjonalną oraz społeczną dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób poruszających się na wózku. W skład naszego zespołu wchodzą specjaliści z zakresu fizjoterapii, psychologii oraz pedagogiki. Dodatkowo w działaniach wspierają nas także dorosłe, aktywne zawodowo i samodzielne osoby, które w wyniku wypadków komunikacyjnych, przebytych urazów oraz schorzeń wrodzonych i nabytych poruszają się na wózku. Naszym celem jest interdyscyplinarne wspieranie uczestników poprzez prowadzone przez nas działania, tak aby mogli dążyć do samorealizacji i spełniania się w życiowych rolach.

W ramach działań oferujemy:

  • Indywidualne wsparcie instruktorskie - są to indywidualne spotkania z naszymi instruktorami, podczas których można trenować umiejętności z zakresu poruszania się na wózku, pokonywania barier architektonicznych, samoobsługi, samodzielnego wykonywania czynności dnia codziennego.
  • Fizjoterapia funkcjonalna - ćwiczenia fizjoterapeutyczne, wspierające aktywizację funkcjonalną. Polegają na indywidualnym doborze odpowiednich ćwiczeń wspomagających codzienne funkcjonowanie na wózku.
  • Wsparcie pedagogiczne - prowadzenie zajęć integracyjnych w szkole, dotyczących niepełnosprawności dziecka – zarówno dla uczniów jak i grona pedagogicznego, rozwiązywanie problemów dotyczących uczęszczania dziecka do szkoły, specjalistyczna terapia pedagogiczna.
  • Wsparcie psychologiczne.
  • Pomoc w zakresie doboru i zakupu wózka oraz sprzętu dodatkowego.
  • Wsparcie z zakresu leczenia ran i odleżyn.
  • Szkolenia w zakresie prawidłowej, bezpiecznej i ergonomicznej pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową.
  • Szkolenia z zakresu savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

- Indywidualne wsparcie instruktorskie - są to indywidualne spotkania z naszymi instruktorami, podczas których można trenować umiejętności z zakresu poruszania się na wózku, pokonywania barier architektonicznych, samoobsługi, samodzielnego wykonywania czynności dnia codziennego. - Fizjoterapia funkcjonalna - ćwiczenia fizjoterapeutyczne, wspierające aktywizację funkcjonalną. Polegają na indywidualnym doborze odpowiednich ćwiczeń wspomagających codzienne funkcjonowanie na wózku. -Wsparcie pedagogiczne - prowadzenie zajęć integracyjnych w szkole, dotyczących niepełnosprawności dziecka – zarówno dla uczniów jak i grona pedagogicznego, rozwiązywanie problemów dotyczących uczęszczania dziecka do szkoły, specjalistyczna terapia pedagogiczna. - Wsparcie psychologiczne. - Pomoc w zakresie doboru i zakupu wózka oraz sprzętu dodatkowego. - Wsparcie z zakresu leczenia ran i odleżyn. - Szkolenia w zakresie prawidłowej, bezpiecznej i ergonomicznej pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową. - Szkolenia z zakresu savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
prawa dziecka

Zarząd

Adrianna Gnyszka, Prezes Fundacji
Kinga Majewska, Wiceprezes Fundacji
Joanna Zajączkowska-Czekalska, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
65 1240 6380 1111 0010 9272 1671
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej