Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Twórczości Społecznej LATIKA
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
St. Staszica 38
Kod pocztowy
75-499
Miejscowość
Koszalin
Województwo
zachodniopomorskie
Powiat
Koszalin
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000791909
REGON
383724391
NIP
6692553585
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
7
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Reprezentujemy jeden z podmiotów ekonomii społecznej w Koszalinie. Jako Fundacja Twórczości Społecznej LATIKA działamy od czerwca 2019 roku. Powstaliśmy w ramach unijnego projektu realizowanego przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Koszalinie, który od początku działalności wspiera nas szkoleniowo, administracyjnie, prawniczo, księgowo i merytorycznie. Nasze statutowe działania to przede wszystkim praca z myślą o człowieku, który potrzebuje wsparcia i pomocy. Planujemy angażować się w zaistniałe problemy naszego miasta wobec osób starszych i dzieci poprzez projekty prospołeczne , artystyczne , poprzez tworzenie nowych miejsc pracy dla osób wykluczonych społecznie czy też długotrwale bezrobotnych , a także poprzez edukacje kadry zarządzającej i nauczycieli placówek oświatowych, które mają pod opieką osoby starsze, dzieci chore i wymagające pracy ze specjalistycznymi pomocami terapeutyczno- sensorycznymi, które w ramach działalności planujemy wytwarzać obok wielu innych praktycznych produktów codziennego użytku. Nasza planowana działalność to również warsztaty artystyczne, pokazy i prezentacje, jak i propagowanie naszej lokalnej sztuki i kultury jamneńskiej, której piękne wzory zamierzamy przenosić na nasze produkty w wielu formach, użytkowych i dekoracyjnych. Nasza kadra zarządzająca i planowana pracownicza to zespół kreatywnych osób, która chce realizować się nie tylko zawodowo, ale i społecznie w tym projekcie. Jako zespół mamy chęci, siłę oraz pomysły, które będą wspierały nasze działania na wielu płaszczyznach. Tworząc, dbamy o nasze produkty, o ich jakość i bezpieczeństwo dla finalnego odbiorcy. Cenimy sobie trwałość, praktyczność i nietuzinkowość naszych produktów oraz będziemy dążyć do osiągnięcia najwyższego poziomu jakości w całym asortymencie. Część naszych produktów posiada również możliwość uzyskania odpowiednich certyfikatów. Dodatkowym atutem jest fakt, ze bazujemy na swoim autorskim designie i zwracamy uwagę na pochodzenie materiałów, z których tworzymy nasze projekty. Dlatego mamy pewność, że w ofercie proponujemy produkty wartościowe i bezpieczne dla odbiorcy, jak i środowiska.

Fundacja Twórczości Społecznej LATIKA to przedsiębiorstwo społeczne, które będzie działało w następujących obszarach potrzeb:

  • kompleksowe wyposażenie placówek terapeutycznych, medycznych, rehabilitacyjnych i edukacyjnych w pomoce sensoryczno-aktywizujące -produkcja zabawek i mat sensorycznych dla dzieci
  • produkcja wyrobów użytkowych dla gastronomii i hotelarstwa -autorska produkcja wyrobów użytkowych dla domu -autorska produkcja wyrobów użytkowych w oparciu o lokalną sztukę ludową z tradycjami jamneńskimi -autorskie projekty akcesoriów dla zwierząt domowych
  • warsztaty i pokazy kreatywne -edukacja prozdrowotna dla seniorów
  • działalność charytatywna i prospołeczna Planowana działalność będzie prowadzona zarówno w Koszalinie , jak i w całym kraju poprzez sklep internetowy.

Zapraszamy do współpracy :-)

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sztuki wizualne, wzornictwo
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych: świąt, festiwali, festynów
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
rehabilitacja, terapia
promocja regionu
edukacja ekologiczna
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą

Zarząd

Katarzyna Michalik, Prezes Fundacji
Paweł Kawałek, Wiceprezes
Edyta Zięba, Wiceprezes
Edyta Borysewicz, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej