Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja im. Benjamina Franklina
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
736 848 444
Adres rejestrowy
Ulica
Sowińskiego 51a lok. 24
Kod pocztowy
01-105
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000794053
REGON
38386935600000
NIP
9512487429
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Benjamin Franklin żył w czasach wielkich przemian społecznych w świecie zachodnim. Jego działanie przyczyniło się do powstania niepodległej Republiki w ameryce północnej oraz do utrwalania i wzmacniania jej więzi ze starym kontynentem. Jego eklektyzm sprawił, że w trakcie swojego życia wyróżnił się jako bibliotekarz, pisarz, przedsiębiorca, polityk, twórca w dziedzinie nauki, kultury. Był prekursorem realizującym swoje marzenia i pomysły na rzecz dobra wspólnego mając na myśli jedną, podstawową rzecz: postęp ludzkości.

Wybierając Benjamina Franklina jako swojego Patrona, poprzez swoje działania, Fundacja ma na celu bycie miejscem wolnej wymiany, formułowania propozycji oraz stymulacji intelektualnej dążącej do realizacji innowacyjnych projektów na rzecz społeczeństwa w swoim najszerszym rozumieniu.

Poprzez naszą aktywność promujemy wartości którymi kierował się w swoim życiu Benjamin Franklin i które postrzegamy jako będące fundamentami naszej cywilizacji. Tymi wartościami są wolność, twórczość i solidarność.

Fundacja im. Benjamina Franklina, w oparciu o dokonania swojego Patrona, wyraża chęć promowania w szeroki sposób kultury, nauki, sportu i zdrowia, innowacyjności we wszelkich dziedzinach społeczeństwa jako wszelkiego rodzaju twórczości ludzi wolnych, z której wynika zgłębianie solidarności emocjonalnej, duchowej i materialnej między ludźmi.

Wychodzimy również z założenia, że nie ma końca w twórczości, tym samym mamy zamiar nagłaśniać i promować wszystkich artystów, twórców, działaczy z różnych dziedzin, na rzecz łączenia społeczności od poziomu lokalnego do poziomu globalnego.

Działania na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Nasze wsparcie skupia się na pomocy językowej dla uchodźców z Ukrainy - nauczanie języka polskiego oraz popularyzacje kultury poprzez zamieszczanie poezji, informacji oraz felietonów w naszym czasopiśmie Ypsilon.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej