Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Fundacja Szajn
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Brak możliwości wizyt osobistych. Zapraszamy do kontaktu mailowego.
Ulica
Puławska 115 lok. 44
Kod pocztowy
02-707
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000851971
REGON
38662808000000
NIP
5213902539
Rok powstania
2020
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
2
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Szajn - magazyn społeczno-kulturalny dla młodych dziewczyn

Szajn - magazyn społeczno-kulturalny dla młodych dziewczyn

Publikuj w Szajn

Jeżeli piszesz, rysujesz, fotografujesz albo robisz coś innego, czym chciałabyś podzielić się z innymi dziewczynami, koniecznie daj nam znać! Przyjmujemy teksty i iną twórczość w naborze ciągłym i w naborach tematycznych (szczegóły bieżących naborów na stronie). Piszemy o wszystkim, co bliskie młodym osobom w Polsce - seksualności, ciałopozytywności, ekologii, aborcji, zdrowiu psychicznym, relacjach, kulturze.

Szajn powstało w 2017 roku z inicjatywy przyjaciółek, które poczuły, że w mediach brakuje bezpiecznej przestrzeni do wypowiedzi dla kobiet, a głos młodych jest lekceważony. Początkowo jako grupa nieformalna działałyśmy nad wydawaniem magazynu internetowego, w  którym dziewczyny i osoby ze społeczności LGBT+ będą mogły wzajemnie wspierać się w feministycznej idei siostrzeństwa.

Od 2020 roku działamy jako Fundacja Szajn. Nagrywamy webinary, prowadzimy podcast „Szajn na Głos!” i warsztaty LUSTro – przychodzimy do mieszkanek mniejszych miejscowości i dajemy koleżeńską platformę do rozmowy o relacjach z ciałem i zdrowiu intymnym. Planujemy rozszerzyć naszą warsztatową działalność wiedząc, że prawdziwa zmiana odbywa się wewnątrz wspierającej się społeczności. Istniejemy także w mediach społecznościowych, gdzie powstała kolektywna mozaika twórczości naszych czytelniczek.

Naszym głównym działaniem wciąż pozostaje prowadzenie magazynu internetowego Szajn – bezpiecznego miejsca dla głosów, które nie wybrzmiewają wyraźnie w przestrzeni publicznej. Każdy_a może do nas napisać – wspieramy głównie debiutantki_ów, które_rzy potrzebują wskazówek i odwagi – dla nas wszystkie doświadczenia, jakimi możecie się z nami podzielić, są równie ważne. Chcemy mówić o potrzebach młodego pokolenia, które mierzy się z nie zawsze zrozumianymi przez społeczeństwo problemami. Wierzymy też, że fajnie jest popełniać błędy – nie ma w naszej społeczności miejsca na hejt.

Normalizujemy to, co antykomercyjne i niepopularne w polskich mediach, a dotyczy każdej z nas. Nadrzędnymi wartościami, jakie nam przyświecają i od których nigdy nie odejdziemy, są inkluzywność i wzajemne wsparcie – chcemy być starszymi siostrami, które zawsze Was wysłuchają i którym możecie powierzyć swoje sekrety. Nie zgadzamy się na mizoginię, seksizm, homofobię, transfobię, ableizm, rasizm i wszelkiego rodzaju wykluczenia.

Fundacja Szajn powstała, aby zapewniać kobietom i osobom marginalizowanym wpływ na otaczającą rzeczywistość oraz bezpieczną i powszechną obecność w życiu publicznym. Naszą misją jest wspieranie kobiet w budowaniu sprawczości, poczucia własnej wartości i rozwijania ich talentów, a także upowszechnianie twórczości kobiet. Do celów Fundacji Szajn należy m.in działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, budowanie więzi między kobietami w duchu siostrzeństwa, tworzenie przestrzeni do wypowiedzi artystycznej i światopoglądowej, a także zwalczanie stereotypów i przeciwdziałanie dyskryminacji.

Darowizny zbierane z pomocą  wplacam.ngo.pl

DORZUCISZ SIĘ?
Wspólnie szajnujemy rzeczywistość
10,00 zł
Opublikujemy kolejne teksty osób, które nie mają innej platformy
30,00 zł
Dojedziemy z warsztatami do mniejszej miejscowości
50,00 zł
Uczestniczka bezpłatnych warsztatów otrzyma materiały edukacyjne
Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

PKD 47.71.Z Sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach PKD 73.11.Z Działalność agencji reklamowych PKD 47.77.Z Sprzedaż detaliczna zegarków, zegarów i biżuterii prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach PKD 47.78.Z Sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach. PKD 47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
literatura, czasopisma
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
Odbiorcy działań

Zarząd

Katarzyna Milczewska, Członek Zarządu
Anna Ślusareńka, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej