Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Hospicjum św. Ojca Pio
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 445 78 08
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
w godz. 8.00 - 16.00
Ulica
Marii Skłodowskiej-Curie 1
Kod pocztowy
43-200
Miejscowość
Pszczyna
Województwo
śląskie
Powiat
pszczyński
Gmina
Pszczyna
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Jeden stopień przed wejściem głównym. (Biuro hospicjum znajduje się w lokalu wynajmowanym do Domu Parafialnym).
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000130935
REGON
27657742900000
NIP
6381523-665
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
120
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Hospicjum św. Ojca Pio

przekaż darowiznę

Jeśli możesz przekazać 1% Hospicjum św. Ojca Pio – bardzo dziękujemy, bo to DOBRO otrzymają ludzie bardzo chorzy.

Hospicjum Św. Ojca Pio zapewnia wszechstronną, bezpłatną opiekę ciężko chorym, szczególnie z zaawansowaną chorobą nowotworową. Wiemy, jak zajmować się osobą chorą, jak wspierać jej opiekunów – rozwijamy te doświadczenia od 20 lat.

Choroba, która może dotknąć każdego człowieka potrafi całkowicie zdominować jego życie. Ogranicza mu aktywność zawodową, towarzyską, rodzinną; fizyczną, umysłową i emocjonalną. Chory przestaje być samodzielny i zaradny życiowo. Choroba, powodująca nieodwracalne zmiany, jest więc zaburzeniem biologicznym, psychologicznym i społecznym. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich, jakiego doświadcza chory, wpływa na jego niższą samoocenę, poczucie osamotnienia. Wszystkich negatywnych skutków choroby doświadcza też rodzina chorego. Niosąc pomoc choremu, hospicjum pomaga całej rodzinie. Opieka, którą nasze hospicjum potrafi zagwarantować − dzięki bardzo dobrej organizacji i stale podnoszącej swoje kwalifikacje kadrze pracowników i wolontariuszy − jest holistyczna, obejmuje aspekty medyczne, psychologiczne, duchowe, międzyludzkie.

Chorymi opiekują się zespóły specjalistów, które tworzą w zależności od potrzeb, lekarze, pielęgniarki, psychologowie, fizjoterapeuci, opiekunki i wykwalifikowani wolontariusze. Opieka może trwać od kilku dni do kilku miesięcy, a nawet lat.

Opieka sprawowana jest w domu chorego jednak od kilku lat stowarzyszenie buduje swój własny dom, który będzie otwarty dla wszystkich potrzebujących. To kompleks pod nazwą „Dom Ojca Pio”, w którym zaplanowano działalność hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego, Poradni Paliatywnej, ośrodka dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych, kuchni i noclegowni.

Do dyspozycji potrzebujących jest Wypożyczalnia sprzętu dbająca o dostarczenie i montaż sprzętu w domu chorego. Wypożyczalnia zajmuje się także konserwacją i naprawą łóżek i innych urządzeń, którymi dysponuje. Dla chorych pod opieką hospicjum sprzęt wypożyczany o dostarczany jest bezpłatnie. Jeśli chorzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej otrzymują od hospicjum bezpłatnie leki, artykuły higieniczne oraz żywienie dojelitowe.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie przyznano:

  • Certyfikat Ogólnopolskiego Forum Ruchu Hospicyjnego
  • Certyfikat ISO 9001:2015 na Usługi Medyczne w zakresie: Hospicjum Domowe, Poradnia Medycyny Paliatywnej, Poradnia Geriatryczna, Pielęgniarska Opieka Długoterminowa

W 2019 r. Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie obchodziło jubileusz 20-lecia pracy. W ciągu 20 lat liczba pacjentów zgłaszanych do hospicjum wzrosła od 4 (1999 r.) do 50 osób miesięcznie (2020 r.), a następnie 60 osób miesięcznie (2020/2021).

Hospicjum jest Organizacją Pożytku Publicznego; działa zgodnie z statutem. Na działalność medyczną pozyskuje środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak liczba chorych wymagających opieki paliatywnej, którzy zgłaszają się do hospicjum jest znacznie większa niż pozwala na to kontrakt z NFZ. Nie odmawiamy nikomu! Każdy chory, który zgłasza się do hospicjum nie może zostać bez pomocy.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Wypożyczanie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla chorych, którzy nie są zarejestrowani w hospicjum. Chorzy zarejestrowani w hospicjum otrzymują sprzęt bezpłatnie.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
usługi medyczne
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
usługi opiekuńcze
sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny
Odbiorcy działań

Zarząd

Teresa Buczak, Prezes
Mariola Rakoczy, Wiceprezes
Urszula Napierała, Wiceprezes
Renata Gazda, Skarbnik
Beata Zamlewska-Pałyga, Sekretarz
Reklama

1% podatku - rozliczenie

2020 r. - 310000 zł
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
03102025280000070200152728
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej