Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Fundacja Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych Agere

Fundacja Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych Agere
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
518 977 436
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Brak możliwości wizyt osobistych
Ulica
Kirasjerów 8 lok. 19
Kod pocztowy
04-072
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Trudność polega na konieczności przebycia paru schodków na półpiętro
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000915006
REGON
389665790
NIP
1133038663
Rok powstania
2021
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Aktywni niepełnosprawni?

Niestety tak nie jest. Ocenia się, że osób niepełnosprawnych w Polsce jest ponad 4 mln. Zaledwie niecałe 30% tych osób jest aktywnych zawodowo. można więc powiedzieć, że bezrobocie wśród nich to ponad 70%. Nie ma danych co do innego rodzaju aktywności, ale z pewnością nie jest lepiej. Fundacja Agere chce to jednak zmienić tak, by byli aktywni w życiu osobistym, społecznym i zawodowym. Dokonamy tego pod warunkiem posiadania odpowiednich finansów. Stąd nasza prośba o darowiznę.

Misją Fundacji Agere jest pomoc w rozwoju aktywności w życiu osobistym osób niepełnosprawnych, ale też wspólnego ich życia w społeczeństwie i inicjatyw zawodowych.

Chcemy zebrać wokół siebie rzeszę takich osób, które pomimo niepełnosprawności chcą działać i aktywnie kroczyć przez życie. Tę grupę nazywamy Społecznością Agere. Chcemy też pokazywać przykłady takich aktywnych osób w Polsce i na Świecie oraz wspierać osobiste inicjatywy osób niepełnosprawnych zgromadzonych w Społeczności Agere. Chcesz działać razem z nami? Napisz!

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.10.2021
Czy aktywność jest cechą każdego człowieka? Tak uważam. Tyle że może przyjmować wartości zero-jedynkowe. Inaczej mówiąc, można być aktywnym, bądź też nie. Dotyczy to każdej osoby na świecie. Ale szczególnie tych, którzy na każdym kroku dostają od otoczenia informację – nie bądź aktywny. Chodzi o osoby niepełnosprawne.
Publicystyka
28.09.2021
Czym jest aktywność? To wbrew pozorom trudne do zdefiniowania. Według Wikipedii aktywności jest wiele. Aktywność termodynamiczna, promieniotwórcza, geologiczna. Ale mi chodzi o to, czym jest aktywność w kontekście człowieka. Dokładniej – człowieka z niepełnosprawnością.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Zarząd

Krystian Frahn, prezes zarządu
Reklama

Podziękowania za wsparcie finansowe

Żeby cokolwiek zrobić z brakiem aktywności osób niepełnosprawnych, zmienić to i prowadzić skuteczne działania aktywizujące, nie mówiąc o codziennym funkcjonowaniu samej organizacji, potrzeba pieniędzy. Przekazując darowiznę pieniężną umożliwiasz nam prowadzenie tych działań. Aktywujesz Fundację Agere, która posługując się tymi pieniędzmi, może pomagać dalej w podejmowaniu aktywności przez osoby niepełnosprawne, takie jak ja. Dziękuję! Krystian Frahn, prezes.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
73114020040000320281607217
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej