Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak chronić dane osobowe w Twoim stowarzyszeniu, fundacji? Dowiedz się więcej o RODO. Zamów praktyczny poradnik PDF

Fundacja Nôtëra
Kontakt
Telefon
665 891 755
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Brak możliwości wizyt osobistych. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Ulica
Kczewo 12
Kod pocztowy
83-304
Miejscowość
Przodkowo
Województwo
pomorskie
Powiat
kartuski
Gmina
Żukowo
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000962708
REGON
521580630
NIP
5892071985
Rok powstania
2022
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj działalność fundacji

przekaż darowiznę

Fundacja Nôtëra jest organizacją, zajmującą się edukowaniem w zakresie ochrony środowiska, współpracy ze zwierzętami.

Propagujemy działania z zakresu zooterapii, czyli terapii z udziałem zwierząt, edukujemy i rozwijamy świadomość społeczeństwa. Wspieramy inicjatywy dotyczące ochrony środowiska, edukacji społeczeństwa oraz propagowania źródeł energii odnawialnej.

Nazwa Fundacji Notera  wywodzi się  z języka kaszubskiego, gdzie notera oznacza naturę, przyrodę w samym sercu Kaszub.

W naszej ideologii wskazujemy potrzebę dbałości o naturalne otoczenie, uświadamiamy społeczeństwo, ze każdy z nas ponosi odpowiedzialność za eksploatowanie przyrody. Globalne zagrożenia ekologiczne stanowią poważne zagrożenia dla ekosystemów. Narażają człowieka na problemy zdrowotne i deficyt niezbędnych w celu przeżycia surowców. Doprowadzają do wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, a także niszczenia różnego rodzaju walorów przyrodniczych. Zagrożenia ekologiczne narażają także na ryzyko różnego typu anomalii pogodowych, takich jak np. deficyt opadów, ulewne deszcze, nietypowe dla danego obszaru geograficznego temperatury, huragany czy tornada. Zagrożenia ekologiczne z każdym rokiem są coraz poważniejsze, a ich skutki odczuwają mieszkańcy całego świata. Przyczyniają się do zachwiania lub załamania równowagi przyrodniczej. Doprowadzają do wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, degradacji środowiska naturalnego, a także narażają człowieka na kłopoty zdrowotne czy ekonomiczne.

Czy możemy zmniejszyć zagrożenia ekologiczne?

Problemom ekologicznym współczesnego świata można skutecznie przeciwdziałać – zarówno na poziomie systemowym, jak i jednostkowym. Każdy człowiek może zredukować zagrożenia ekologiczne poprzez swoje codzienne wybory – np. oszczędzanie wody i energii elektrycznej, zmniejszenie zużycia plastiku, korzystanie z roweru i środków komunikacji zbiorowej zamiast samochodu czy wybieranie lokalnych produktów, najlepiej wielokrotnego użycia. Dlatego ważne jest aby każdy z nas zrobił nawet mały krok w stronę ochrony środowiska, zadbania o otaczające nas zwierzęta, oraz rozpoczęcia korzystania z ekologicznych rozwiązań.

Misją naszej Fundacji jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na współoddziaływanie zwierząt i człowieka, pokazanie jak wiele możemy sobie nawzajem ofiarować. Chcemy nauczać, przeważnie najmłodsze pokolenie, umiejętności zachowywania się w stosunku do zwierząt i obowiązku opieki nad nimi, co w zamian przynosi ich miłość i wdzięczność. Zwracamy uwagę na uświadamianie potrzeb zwierząt i konieczność dbania o nie ze strony człowieka. Dlatego też konieczne są działania nastawione na zmianę myślenia, kształtowanie właściwego stosunku do ochrony zwierząt i opieki nad nimi już od najmłodszych lat. Nasza Fundacja chce również rozwijać propagowanie terapii ze zwierzętami, podkreślanie prozdrowotnych oddziaływań m.in. hipoterapii, alpakoterapii czy onoterapii, itp. Terapie te dobrze oddziaływają zarówno na rozwój fizyczny, jak i psychiczny człowieka, a obcowanie z tymi zwierzętami daje wymierne korzyści zdrowotne. Zooterapia to nie tylko skuteczny sposób wspomagania rehabilitacji, ale też ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i wzmacnianie więzi pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Kontakt ze zwierzętami rozładuje stres, poprawia samopoczucie i przynosi mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Kolejną ideą przyświecającą działaniom naszej Fundacji jest edukacja w zakresie ochrony środowiska. Działania ekologiczne nie powinny być tylko modą, ale naturalnym stylem życia każdego człowieka. Naszą misją jest budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą. Zrozumienie problemów środowiskowych to pierwszy krok ku lepszej przyszłości. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE) jawi się jako jedno z głównych rozwiązań, które może przyczynić się do powstrzymania zmian klimatu, zapewniających równocześnie bezpieczeństwo energetyczne świata, w tym Polski.

Myśląc globalnie, należy działać lokalnie, a przede wszystkim zacząć działania od podstaw. Przyszłość, w głównej mierze zależeć będzie od najmłodszych. To oni już niedługo staną się decyzyjnymi dorosłymi, mającymi głos w kwestiach ochrony przyrody. Dlaczego mądrze zaplanowana edukacja dzieci stanowi klucz do naprawy świata.

Zagrożenia ekologiczne z każdym rokiem są coraz poważniejsze, a ich skutki odczuwają mieszkańcy całego świata. Przyczyniają się do zachwiania lub załamania równowagi przyrodniczej. Doprowadzają do wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, degradacji środowiska naturalnego, a także narażają człowieka na kłopoty zdrowotne czy ekonomiczne…

Wszystkich Państwa, którym bliski jest nasz los, przyszłość naszych dzieci, czy wnucząt do wspierania działań naszej Fundacji Nôtëra.

Wierzymy, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu uda nam się pobudzić serca wielu osób, którym bliska jest ta idea.

Życie całej planety oraz wszystkich zwierząt zależy również od Was, od dobroci Waszych serc, a wzrost świadomości na temat sposobów dbania o środowisko może uratować naszą planetę.

Nie bądźmy obojętni, zapraszamy do współpracy!!!

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
29102049000000880234297323
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej