Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT

Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
504 684 933
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Mikołaja Kopernika 2 lok. 4
Kod pocztowy
41-100
Miejscowość
Siemianowice Śląskie
Województwo
śląskie
Powiat
Siemianowice Śląskie
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000709238
REGON
369226416
NIP
6431769317
Rok powstania
2018
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2021
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Fundację Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT

przekaż darowiznę na cele statutowe

Fundacja GROT to organizacja proobronna, której nadrzędnym celem jest wzmacnianie bezpieczeństwa i obronności kraju. 

Szereg działań realizuje we współpracy i na rzecz społeczności lokalnej. Siłę Fundacji stanowią instruktorzy oraz kadra- ambitna, ale twardo stąpająca po ziemi i realizująca stawiane cele. Terytorialnie znajdujemy się na Śląsku z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Jesteśmy fundacją ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza iż możesz przekazać nam swoje 1,5% podatku.

Szkolenia

Stawiamy na poszerzanie wiedzy i rozwój umiejętności od najlepszych w branży. Dlatego najważniejsze szkolenia realizowane są przez wojskowych instruktorów, żołnierzy posiadających doświadczenie zdobywane na misjach zagranicznych, ekspertach w swoich dziedzinach. Wiedzę z zakresu pierwszej pomocy zdobywamy od praktyków - ratowników ze sporym doświadczeniem i najświeższą wiedzą.

Wśród realizowanych tematów szkoleniowych są taktyka, pierwsza pomoc na polu walki, wspinaczka skałkowa, penetracja jaskini, bezpieczeństwo przeciwchemiczne, terenoznawstwo, czytanie mapy, podstawy survivalu. A wszystko to poparte sporą dawką zajęć praktycznych. Rozwijamy się też z zakresu pierwszej pomocy i zdobywamy najwyższe uprawnienia dla osób niemedycznych - tytuł Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Otwarte prelekcje z zakresu bezpieczeństwa

Upowszechniamy wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w najróżniejszych sytuacjach, dlatego też zaprosiliśmy Navala, byłego żołnierza GROM, który już dwukrotnie przybył do Siemianowic Śląskich i podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie zagrożeń - nie tylko tych terrorystycznych.

W obu edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 300 osób - w tym przedstawiciele administracji publicznej- naczelnicy wydziałów zarządzania kryzysowego, prezydenci miast, przedstawiciele służb mundurowych i osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w firmach sektora prywatnego a także mieszkańcy, osoby zainteresowane bezpiecznymi postawami w życiu codziennym. Szczególnie w świetle obecnych zagrożeń.

Regionalny Ośrodek Szkoleniowy Klas Mundurowych i Organizacji Proobronnych

Budynek o powierzchni ponad 300 m2 docelowo będzie wyposażony w sale dydaktyczne ze współczesnym sprzętem nastawionym na zajęcia praktyczne. Będzie tu również biuro Fundacji oraz baza noclegowa podczas szkoleń wielodniowych.

Celem projektu jest stworzenie jedynego w Polsce południowej ośrodka szkoleniowego otwartego na potrzeby kształcenia w zakresie proobronności i edukacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa - w tym pierwszej pomocy, udostępniając zaplecze dydaktyczne również służbom mundurowym, klasom mundurowym czy osobom ze środowiska cywilnego.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
porządek, bezpieczeństwo publiczne
obronność państwa
Odbiorcy działań

Zarząd

Grażyna Falisz, Wiceprezes Zarządu
Andrzej Ostrowski, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
51105012431000009080311534
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej