Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak prowadzić księgowość stowarzyszeń i fundacji Poznaj specyfikę księgowości organizacji z kursem eduNGO. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja Polsko-Czeskie Towarzystwo Lotnicze

Fundacja Polsko-Czeskie Towarzystwo Lotnicze
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Brak możliwości wizyt pod adresem rejestrowym. Zapraszamy do kontaktu mailowego.
Ulica
Meander 21 lok. 7
Kod pocztowy
02-791
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ursynów
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Nie
Dane rejestrowe
Forma prawna
  • Fundacja
KRS
0001139699
REGON
54025872000000
NIP
9512610226
Rok powstania
2024
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
5
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Polsko-Czeskie Towarzystwo Lotnicze promuje polsko-czeską współpracę lotniczą i tradycje braterstwa broni, dążąc do wzmacniania sojuszniczych więzi między naszymi narodami i wspierania współpracy w regionie Europy Środkowej. Lotnictwo, zarówno dla Czechów, jak i dla Polaków, stanowi symbol najlepszych aspiracji modernizacyjnych, co jest widoczne w tradycjach przemysłowych, naukowych i badawczych. Sektor lotniczy stwarza duży, choć jeszcze nie w pełni wykorzystany, potencjał dla dalszej współpracy dwustronnej. Lotnictwo odgrywa coraz ważniejszą rolę we współpracy sił zbrojnych naszych państw. Popularyzacja wiedzy o roli lotnictwa i obrony przestrzeni powietrznej to ważne zadanie także dla podmiotów pozarządowych, również w obszarze krzewienia postaw proobronnych.

Fundacja kładzie duży nacisk na propagowanie historii i dziedzictwa lotnictwa polskiego i czeskiego oraz kontaktów i współpracy lotniczej między naszymi krajami. Wspólne tradycje są ważnym aspektem promocji i rozwoju współczesnej współpracy. Fundacja wspiera inicjatywy mające na celu rozwój lotnictwa państwowego i cywilnego. Istotnym celem powołania Fundacji jest wspieranie badań związanych z polsko-czeską współpracą lotniczą. Do statutowych celów Fundacji należy wspieranie projektów badawczo-rozwojowych w zakresie technologii lotniczych, wzmacnianie polsko-czeskiej współpracy gospodarczej w sektorze lotniczym, promocja bezpieczeństwa w lotnictwie i rozwój współpracy w dziedzinie ratownictwa lotniczego.

W obszarze badań, rozwoju, produkcji i samej działalności lotniczej istnieje duży potencjał wymiany wiedzy, doświadczeń i tworzenia wspólnych projektów. Przemysł lotniczy zmaga się z ważnymi, globalnymi wyzwaniami – z jednej strony nastąpiło gwałtowne ożywienie, czy to w wyniku rozwoju przemysłu obronnego, czy też ożywienia po pandemii COVID-19. Zarazem jednak zmaga się z brakiem mocy produkcyjnych, dostępności materiałów, zasobów ludzkich, coraz większymi ograniczeniami wynikającymi z fragmentacji porządku światowego i zagrożeniami dla bezpieczeństwa. Stawiając czoła wyzwaniom globalnym warto szukać synergii regionalnych. Polsko-czeskie współdziałanie może być w tym obszarze szczególnie przydatne.

Fundacja Polsko-Czeskie Towarzystwo Lotnicze została założona z inicjatywy dra Mateusza Gniazdowskiego, ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej, oraz dra Michala Kořana, założyciela i prezesa think tanku Global Arena Research Institute. Do grona fundatorów dołączył dr Adam Eberhardt, były przewodniczący Rady Programowej Forum Polsko-Czeskiego przy Ministrze Spraw Zagranicznych.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań

Zarząd

Mateusz Gniazdowski, prezes zarządu
Adam Eberhardt, przewodniczący Rady
Michal Kořan, przewodniczący Rady Programowej
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej