Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Inicjatywa Dom Otwarty
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Nieformalna grupa lub inicjatywa
Rok powstania
2016
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
6
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Inicjatywa nieformalna Dom Otwarty powstała w styczniu 2016 r. z przerażenia i złości na rosnącą falę ksenofobii i pogardy dla "obcych". Marzy nam się Polska otwarta na wszystkich. Działamy głównie w Warszawie, ale odwiedzamy też inne miasta i miejscowości w całej Polsce.

CO ROBIMY?

Edukacja
Prowadzimy zajęcia w szkołach wszystkich poziomów o migracji i uchodźcach oraz o trudnej sztuce krytycznego podejścia do informacji. Organizujemy i spotkania poświęcone tematyce uchodźczej. Na wyjazdach pokazujemy filmy o uchodźstwie (projekt "Filmy w drodze"). Tylko w 2017 r. odwiedziliśmy kilkanaście miast i miejscowości, poprowadziliśmy blisko 50 zajęć oraz zorganizowaliśmy lub uczestniczyliśmy jako eksperci w ponad 20 spotkaniach.

Pomoc materialna
Organizujemy zbiórki na potrzeby uchodźców i osób w procedurze. Pomagamy także konkretnym osobom w konkretnych sprawach. W ramach zbiórki kobiecej w marcu 2017 r. zebraliśmy ponad 3 tony kosmetyków i art. higienicznych.

Kampanie społeczne
Organizujemy protesty i demonstracje, piszemy petycje, prowadzimy dialog z władzami publicznymi i rozprowadzamy sprawdzone informacje o uchodźcach. Należymy do koalicji Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi, która organizuje liczne protesty, a raz w roku, w marcu - demonstracje antyrasistowskie w całej Polsce.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań

Zarząd

Natalia Gebert, liderka
Reklama

Oddziały, koła, placówki

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej