Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Stowarzyszenie Plasterek
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
503 054 836
Adres rejestrowy
Ulica
Ułańska 1a lok. 1
Kod pocztowy
42-600
Miejscowość
Tarnowskie Góry
Województwo
śląskie
Powiat
tarnogórski
Gmina
Tarnowskie Góry
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000828405
REGON
36875859400000
NIP
6452553574
Rok powstania
2017
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Idea założenia Stowarzyszenia PLASTEREK narodziła się w 2016 r. po zakończonej II Edycji Charytatywnej Zbiórki Pieniędzy na Leczenie i Rehabilitacje Chorych Dzieci w Tarnowskich Górach. Już wtedy było oczywiste, że jednorazowa pomoc, raz w roku na wybrane dziecko to za mało. Ambicję i chęć pomagania przez kolejny rok kreowały coraz to nowsze pomysły w celu zwiększenia zasięgu pomocy. W 2017 roku przy III Edycji Zbiórki Pieniędzy miały działać 8 różnych miast - Tarnowskie Góry, Katowice, Chorzów, Lubliniec, Częstochowa, Bytom, Gliwice, Zabrze oraz Knurów, niestety przez liczne problemy osoby, które miały wesprzeć projekt zrezygnowały i po raz 3 akcja odbyła się w jednym mieście, Tarnowskich Górach. Po tym wydarzeniu było oczywiste, że jedynym rozwiązaniem na rozszerzenie zasięgu pomocy jest zrzeszenie grupy ludzi, którzy również chcą pomagać i są gotowi poświęcić swój talent i czas na realizacje wspólnych projektów. W ten sposób grupa przyjaciół założyła stowarzyszenie o nazwie Stowarzyszenie PLASTEREK. Wpis do Ewidencji uzyskali 20 września 2017 roku i od tego czasu działają na rzecz chorych, samotnych i potrzebujących ludzi.

Naszą misją jest organizowanie charytatywnych zbiórek pieniędzy na leczenie i rehabilitacje chorych dzieci, ale przede wszystkim chcemy wspierać szpitale z naciskiem na oddziały pediatryczne w całej Polsce. W tym celu organizowany jest koncert na przełomie maja/czerwca, którego zadaniem jest uzbieranie pieniędzy na pomoc dzieciom. Przez 4 pierwsze Edycje akcja odbywała się w Tarnowskich Górach, lecz dzięki grupie ludzi, których łączy jeden cel - POMAGANIE, już w 2019 projekt będzie realizowany w 10-30 miastach. Dodatkowo 24.12 organizowane są Wigilie Bożego Narodzenia dla samotnych i potrzebujących, w okresie wakacyjnym organizujemy koncerty polskich gwiazd oraz przy pomocy Straży Pożarnej pokazy pierwszej pomocy.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej