Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Kumak
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Dworcowa 26 lok. 5
Kod pocztowy
44-295
Miejscowość
Sumina
Województwo
śląskie
Powiat
rybnicki
Gmina
Lyski
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000699700
REGON
36853005200000
NIP
642-32-04-894
Rok powstania
2017
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszą główną misją jest pomoc i wsparcie dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Staramy się być blisko osób potrzebujących, zarówno na wielkich betonowych blokowiskach w centrach miast jak i w najmniejszych miejscowościach. Fundację tworzą socjolodzy, dziennikarze, osoby pracujące z dziećmi i osobami starszymi. W naszej pracy zawodowej doskonale poznaliśmy ich potrzeby, problemy oraz szanse na rozwój.

Fundacja Kumak działa na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego, promocji zdrowia i upowszechnianie profilaktyki zdrowotnej. Właśnie po to powołaliśmy Pluszakowe Pogotowie, w ramach którego szkolimy najmłodszych udzielania pierwszej pomocy. Staramy się na bieżąco dostosowywać nasze działania do bieżących potrzeb poszczególnych społeczności. Przed wakacjami przestrzegamy dzieci przed zgubnym skutkiem zażywania dopalaczy, uczymy jak zorganizować sobie czas i nie ulegać presji rówieśników. Ważna jest dla nas pomoc ofiarom przestępstw oraz prowadzenie akcji profilaktycznych w tym zakresie, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób starszych.

Fundacja Kumak działa na terenie województwa śląskiego zdominowanego przez górnictwo, gdzie zamykane kolejne nierentowne kopalnie były przyczyną licznych problemów społecznych. Górnicy będący często jedynymi żywicielami rodzin tracili pracę popadając w nałogi i trwałe bezrobocie. To równocześnie region ogromnych szans i ludzi o twardym charakterze, którzy przy odrobinie wsparcia potrafią wrócić do społeczeństwa. Chcemy pomagać dzieciom i dorosłym z takich rodzin, aktywizować osoby starsze oraz działać na rzecz aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej