Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Fundacja Na Rzecz Innowacji w Farmacji i Medycynie

Fundacja Na Rzecz Innowacji w Farmacji i Medycynie
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Aleja Wyścigowa 6
Kod pocztowy
02-681
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000693646
REGON
36824528000000
NIP
521-37-93-866
Rok powstania
2017
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją Fundacji na rzecz Innowacji w Farmacji i Medycynie jest wspieranie polskiej nauki i rozwoju innowacyjności w obszarze ochrony zdrowia.

Podstawowym projektem Fundacji jest organizacja polskiej edycji konkursu Prix Galien, który nagradza najbardziej przełomowe produkty lecznicze, wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu e-zdrowia, polskie odkrycia naukowe i kampanie zdrowotne. W Kapitule konkursu zasiada 13 wybitnych profesorów dbających o wyłonienie prawdziwych innowacji i uhonorowanie ich twórców.

Fundacja przyznaje również stypendium naukowe dla młodego naukowca do 25 roku życia. Stypendium wręczane jest podczas gali finałowej Prix Galien Polska i stanowi wartość polskiego konkursu - takie wyróżnienie nie funkcjonuje w żadnej innej krajowej edycji.

Fundacja została założona w 2017 roku przez ICP Group SA, spółkę będącą liderem marketingu angażującego w Polsce specjalizującą się w incentive, event i content marketingu. Do 2017 roku organizatorem Prix Galien Polska była właśnie ICP Group i jej spółka zależna.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
stypendia
badania naukowe
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej