Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Centrum Wielokulturowe w Warszawie
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 648 11 11
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek-piątek 9:00-20:00, sobota-niedziela 10.00-15.00
Ulica
Jagiellońska 54
Kod pocztowy
03-463
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Północ
Dane rejestrowe
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Centrum Wielokulturowe to miejsce aktywności lokalnej, drugi dom dla imigrantów i lokalnej społeczności, w którym każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę edukacyjną, kulturalną, doradczo-informacyjną czy hobbystyczną. Istniejemy po to, aby wspierać integrację międzykulturową i obywatelską mieszkańców Warszawy.

Centrum Wielokulturowe to przyjazna przestrzeń do wymiany pomysłów, poglądów , poznawania siebie i swojej kultury, realizacji pomysłów, pasji i wzbogacania siebie o wartości wielokulturowe. Każdy może bezpłatnie skorzystać z naszych sal, a także wziąć udział w debatach i konferencjach, oglądać ciekawe wystawy, projekcje filmów, uczyć się bezpłatnie języka polskiego, zasięgnąć porady prawnika czy doradcy zawodowego i zaplanować swoja zawodową przyszłość.

Centrum Wielokulturowe jest projektem, współfinansowanym przez Urząd m. st. Warszawy. Koncepcja Warszawskiego Centrum Wielokulturowego (WCW) została opracowana podczas prac nad Programem Rozwoju Kultury do 2020 roku. Centrum planowano jako siedzibę dla warszawskich organizacji zrzeszających cudzoziemców i działających na rzecz migrantów i wielokulturowości. Pilotaż Warszawskiego Centrum Wielokulturowego był czteroletnim projektem Fundacji Inna Przestrzeń. W tym czasie powstała inicjatywa i powołano Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego, która prowadziła Centrum w latach 2014- 2017.

Od maja 2017 roku gospodarzami Centrum Wielokulturowego są Stowarzyszenie Pro Humanum oraz Fundacja dla Somalii, które realizują projekt współfinansowany z budżetu m.st Warszawy. Od 2020 roku rozszerzyliśmy nasze partnerstwo i obecnie Centrum prowadzą także Fundacja Armenian Foundation (Fundacja Ormiańska) oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Przy Centrum działa Rada Programowa składająca się z przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych w tym CKS. Stałym gościem Rady są przedstawiciele UNHCR.

Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Wsparcie prawne i informacyjno-pomocowe: 
https://centrumwielokulturowe.waw.pl
tel.: + 48 22 648 11 11
E-mail: centrum@cww.waw.pl
Języki: ukraiński, angielski, polski
Czynne w godzinach 9:00 – 20:00

W Centrum prowadzona jest pomoc integracyjna w codziennych sprawach: zapis do szkoły, przedszkola, lekarza, dokumenty na kartę pobytu; pomoc prawna, psуchologiczna, doradztwo zawodowe; kursy języka polskiego. Na miejscu dostępna jest kawa, herbata, woda, środki higieniczne.

Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy:
https://bit.ly/3sVobEl

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc językowa (nauka, tłumaczenia)
pomoc psychologiczna
pomoc prawna
pomoc dla kobiet
pomoc dla dzieci
zajęcia, aktywności, nauka dla dzieci
wsparcie zawodowe osób dorosłych
integracja, adaptacja w Polsce
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej