Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg "Bliżej Siebie"

Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg "Bliżej Siebie"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
785 279 409
Adres rejestrowy
Ulica
Ludwika Waryńskiego 85 lok. 2
Kod pocztowy
58-105
Miejscowość
Świdnica
Województwo
dolnośląskie
Powiat
świdnicki
Gmina
Świdnica
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000650616
REGON
36601206300000
NIP
8842771587
Rok powstania
2016
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2019
Ludzie
Liczba członków
10
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Dla wielu osób niepełnosprawność, zwłaszcza nabyta w wieku dorosłym, jawi się jako koniec życia. Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie” dba o to, aby to był jednak początek nowego. Nowego spojrzenia na siebie, nowego zdefiniowania priorytetów, nowego niezależnego i pełnego radości życia.

W naszym codziennym działaniu wspieramy osoby z niepełnosprawnościami w powrocie do społeczeństwa, gdyż z powodu swoich dysfunkcji są one bardzo często wykluczone z wielu obszarów życia społeczno-zawodowego.

Walczymy z dostosowaniem miejskiej infrastruktury do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Co prawda, od kilku lat powoli udaje nam się niwelować kolejne ograniczenia organizacyjne i prawne w tym zakresie, nadal jednak ogromnym problemem pozostają bariery mentalne będące udziałem w pełni sprawnej części społeczeństwa.

Podejmujemy różnorodne działania polegające na szeroko pojętej działalności dobroczynnej i charytatywne. Inicjujemy akcje i przedsięwzięcia, których celem jest pozyskiwanie środków finansowych na leczenie, rehabilitację, diagnostykę oraz poprawę warunków socjalno-bytowych dla Podopiecznych fundacji i ich Rodzin.

Realizujemy projekty na rzecz integracji osób niepełnosprawnych, przeciwdziałaniu ich dyskryminacji i wykluczeniu. Wspieramy działania wspomagające edukację, promocję zdrowia oraz promocję i organizację wolontariatu.

W swoich działaniach koncentrujemy się na wspieraniu osób, które z różnych powodów (niepełnosprawność, ubóstwo, bezrobocie, brak wiary we własne siły) nie są w stanie, w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym. Mają trudności w codziennych funkcjonowaniu i potrzebują wszechstronnej pomocy oraz wsparcia.

Nasze działania kierujemy do każdej osoby i do każdego pokolenia wierząc, że każdy człowiek ma prawo do godnego życia i spełniania marzeń tych wielkich i tych malutkich.

W związku z tym, że Święty Jan Paweł II w wielu swoich słowach pisanych i mówionych zwracał się bardzo często do ludzi potrzebujących, biednych, cierpiących, chorych i niepełnosprawnych Zarząd Fundacji postanowił wybrać go na swojego Patrona.

Mottem działań fundacji są słowa Świętego Jana Pawła II

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co, po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Zarząd

Małgorzata Dziura-Sztejnberg, Prezes Zarządu
Barbara Ośka, Zastępca Prezesa Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej