Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Sopockie Centrum Wolontariatu (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji)

Sopockie Centrum Wolontariatu (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 341 83 52
Adres rejestrowy
Ulica
Marynarzy 4
Kod pocztowy
81-835
Miejscowość
Sopot
Województwo
pomorskie
Powiat
Sopot
Dane rejestrowe
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jak zostać wolontariuszem w Sopocie?
Najprostszą drogą do podjęcia wolontariatu jest zgłoszenie się do Sopockiego Centrum Wolontariatu (SCW). Centrum prowadzi swego rodzaju pośrednictwo pracy wolontaryjnej. Pracownicy SCW dysponują informacją o tym, kto, jaka organizacja, jakiego rodzaju pomocy wolontaryjnej potrzebuje.
W Sopocie istnieje wiele fundacji, stowarzyszeń działających w sferze pożytku publicznego - na rzecz innych, dla środowiska, dla miasta. Organizacje te funkcjonują w różnych obszarach życia - edukacja, zdrowie, wychowanie, ekologia, pomoc społeczna, turystyka, sport, kultura, sztuka… Różnorodność aktywności w jakie można się włączyć w ramach wolontariatu sprawia, że niemal każdy wolontariusz znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Naszym zadaniem jest przedstawienie wolontaryjnej oferty i dbanie o to, aby ewentualny wybór dokonany został zgodnie z potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami wolontariusza. Do nas należy też udzielanie wsparcia wolontariuszom - czuwanie, aby ich praca była skuteczna i przynosiła satysfakcję. Proponujemy także szkolenia/warsztaty przygotowujące do podjęcia wolontariatu, dające możliwość przyjrzenia się swoim motywom, czasem też zupełnie naturalnym obawom związanym z podjęciem nowej aktywności. Warsztaty pomagają w racjonalnym planowaniu swojego czasu, są okazją poznania praw i obowiązków wolontariusza, pokazują korzyści jakie przynieść może wolontariat - a jest ich naprawdę wiele.
Warto spróbować, sprawdzić czy wolontariat to aktywność odpowiednia właśnie dla mnie… Być może będzie to tylko próba siebie w nowej roli, a może ciekawa przygoda na dłużej. Na pewno warto przekonać się samemu/samej.
Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej