Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Sopockie Centrum Wolontariatu (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji)

Sopockie Centrum Wolontariatu (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 341 83 52
Adres rejestrowy
Ulica
Marynarzy 4
Kod pocztowy
81-835
Miejscowość
Sopot
Województwo
pomorskie
Powiat
Sopot
Dane rejestrowe
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jak zostać wolontariuszem w Sopocie?
Najprostszą drogą do podjęcia wolontariatu jest zgłoszenie się do Sopockiego Centrum Wolontariatu (SCW). Centrum prowadzi swego rodzaju pośrednictwo pracy wolontaryjnej. Pracownicy SCW dysponują informacją o tym, kto, jaka organizacja, jakiego rodzaju pomocy wolontaryjnej potrzebuje.
W Sopocie istnieje wiele fundacji, stowarzyszeń działających w sferze pożytku publicznego - na rzecz innych, dla środowiska, dla miasta. Organizacje te funkcjonują w różnych obszarach życia - edukacja, zdrowie, wychowanie, ekologia, pomoc społeczna, turystyka, sport, kultura, sztuka… Różnorodność aktywności w jakie można się włączyć w ramach wolontariatu sprawia, że niemal każdy wolontariusz znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Naszym zadaniem jest przedstawienie wolontaryjnej oferty i dbanie o to, aby ewentualny wybór dokonany został zgodnie z potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami wolontariusza. Do nas należy też udzielanie wsparcia wolontariuszom - czuwanie, aby ich praca była skuteczna i przynosiła satysfakcję. Proponujemy także szkolenia/warsztaty przygotowujące do podjęcia wolontariatu, dające możliwość przyjrzenia się swoim motywom, czasem też zupełnie naturalnym obawom związanym z podjęciem nowej aktywności. Warsztaty pomagają w racjonalnym planowaniu swojego czasu, są okazją poznania praw i obowiązków wolontariusza, pokazują korzyści jakie przynieść może wolontariat - a jest ich naprawdę wiele.
Warto spróbować, sprawdzić czy wolontariat to aktywność odpowiednia właśnie dla mnie… Być może będzie to tylko próba siebie w nowej roli, a może ciekawa przygoda na dłużej. Na pewno warto przekonać się samemu/samej.
Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej