Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Europejski Instytut na rzecz Demokracji
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
510 114 534
Adres rejestrowy
Ulica
Nałęczowska 60 lok. 21
Kod pocztowy
02-922
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Adres biura
Ulica
Śniadeckich 23 lok. 1A
Kod pocztowy
00-654
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000250455
REGON
01310215300000
NIP
5252061914
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Europejski Instytut na rzecz Demokracji (EID) to polska fundacja działająca od 1998 roku, której celem jest wspieranie demokratycznych przemian na świecie, szczególnie poprzez przekazywanie doświadczeń polskiej transformacji.

EID nie jest związany z żadnym ugrupowaniem politycznym. Współpracuje z partiami politycznymi; administracją państwową i samorządem terytorialnym wszystkich szczebli w tym z formacjami takimi jak Straż Graniczna; a także ze środowiskami młodzieżowymi i kobiecymi, organizacjami pozarządowymi i działaczami budującymi społeczeństwo obywatelskie z Polski i wielu krajów świata.

EID poprzez swoje działania umożliwia przekazanie doświadczeń polskiej transformacji tym środowiskom, które szukając własnych rozwiązań chcą podejmować decyzje prowadzące do podobnych, pokojowych przemian i które chcą skorzystać z „polskich lekcji”.

Polska w przeszłości korzystała z ogromnej pomocy innych krajów, wspierających prodemokratyczne wysiłki Polaków w trudnych czasach, kiedy nadzieja wydawała się najważniejszą wartością. Także później, kiedy Polacy odzyskali możliwość decydowania o własnym losie i przyszłości swojego kraju, międzynarodowa pomoc była wsparciem w tworzeniu struktur demokratycznego państwa i instytucji społeczeństwa obywatelskiego.

Dzisiaj Europejski Instytut na rzecz Demokracji, podobnie jak inne organizacje i wielu zwykłych obywateli, chce pomóc krajom, które jeszcze nie osiągnęły upragnionego celu jakim jest wolność jednostki, demokracja i stabilny rozwój społeczno-ekonomiczny. W ten sposób EID chce spłacić dług wdzięczności wobec historii i społeczności międzynarodowej.

EID utrzymuje się z grantów oraz z darowizn. Partnerami finansowymi EID są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP; National Democratic Institute for International Affairs (NDI) w USA; Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie; Ambasada Wielkiej Brytanii w Kijowie; Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie; Westminster Foundation for Democracy w Wielkiej Brytanii; National Endowment for Democracy (NED) w USA.

Główne cele Europejskiego Instytutu na rzecz Demokracji:

  • wspieranie demokratycznych przemian w Polsce i za granicą we współpracy z krajowymi i zagranicznymi ekspertami,
  • przekazywanie doświadczeń polskiej transformacji, dzielenie się wiedzą, sukcesami, porażkami oraz praktycznym doświadczeniem z okresu przemian ustrojowych prowadzących od przynależności do krajów bloku ZSRR do uczestnictwa w NATO i Unii Europejskiej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
działalność polityczna
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań

Zarząd

Dorota Mitrus, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej