Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Fundacja WWF Polska
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 660 44 34
Adres rejestrowy
Ulica
Usypiskowa 11
Kod pocztowy
02-386
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000160673
REGON
01548101900000
NIP
5213241055
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj WWF Polska

przekaż darowiznę

Od ponad 60 lat misją międzynarodowej organizacji WWF jest budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą. Jesteśmy przecież w pełni zależni od stanu naszego środowiska.

To właśnie dlatego ratujemy najcenniejsze przyrodniczo miejsca w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Nie jesteśmy sami. Robimy to wyłącznie dzięki wsparciu ponad 5 milionów darczyńców na świecie.

Przyświeca nam założenie, że myśląc globalnie, należy działać lokalnie. Dlatego silnie koncentrujemy się na naszym krajowym bogactwie przyrodniczym. Polskie środowisko naturalne należy do najbardziej unikatowych w skali Europy. Ochrona wspaniałej reliktowej Puszczy Karpackiej, odbudowa populacji zagrożonych gatunków zwierząt, zapobieganie zanieczyszczeniom Bałtyku, proponowanie mądrego i przyjaznego prawa w zakresie gospodarki leśnej, czy zapobieganie degradacji najpiękniejszych polskich rzek to wielkie wyzwania, którym nie podołalibyśmy sami. Istniejemy w Polsce od ponad 20 lat i dzięki wsparciu ponad 70 000 darczyńców przyczyniamy się do ratowania najcenniejszych obszarów w naszym kraju. Razem możemy więcej.

Nieustannie dążymy do partnerstwa z administracją publiczną, rządami, biznesem i lokalnymi społecznościami. Wierzymy bowiem, że siła tkwi w dialogu i zaangażowaniu. Naszą wiedzę i rekomendowane rozwiązania opieramy na najnowszych osiągnięciach naukowych. Dzięki temu mamy pełne przekonanie, że naprawdę działają i przynoszą realne korzyści naszemu środowisku. Jako globalna organizacja posiadamy międzynarodowy zasięg i doświadczenie, a nasze sukcesy od kilkudziesięciu lat zmieniają świat na lepsze. Dotychczasowe efekty działań Fundacji WWF pozwalają wierzyć, że Ziemia zamiast podążać ku gorszemu, wciąż może zmieniać się na lepsze.

Działamy tam, gdzie możemy dokonać rzeczywistej zmiany w ochronie środowiska. Działamy z ludźmi i dla ludzi. Dowiedz się więcej o nas na wwf.pl

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.03.2017
Trwa coroczna kampania WWF „Godzina dla Ziemi”, w tym roku poświęcona Królowej Polskich Rzek - Wiśle. Fundacja WWF sprawdziła, jaki jest stosunek Polek i Polaków do rzek, a przede wszystkim do Wisły.
Publicystyka
05.06.2017
Fundacja WWF Polska zrealizuje pierwszy projekt Google Street View na rzece Wiśle. Zdjęcia do tej pory kojarzone z samochodem przemieszczającym się po mieście, tym razem będą robione przy pomocy specjalnego plecaka Google Trekker z łodzi, która przepłynie przez Polskę, aby pokazać wyjątkowe fragmenty pięknej i naturalnej Wisły – dzikiej przyrody, piaszczystych brzegów i licznych wysp.
Publicystyka
23.06.2017
Fundacja WWF Polska zakończyła pierwszy, polski projekt Google Street View na rzece. Przez 15 dni przy pomocy specjalnego plecaka Google Trekker zamontowanego na łodzi, zespół Fundacji WWF sfotografował blisko 300 km Wisły na jej 5 wyjątkowych odcinkach.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona roślin
ochrona zwierząt
ochrona zasobów naturalnych: wód, powietrza, kopalin
edukacja ekologiczna
zrównoważony rozwój
transport
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań

Zarząd

Mirosław Proppe, prezes zarządu
Katarzyna Rukowiecka, członek zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
58103019997111144500000000
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej